Toro Rosso věří v lepší zítřky a nápravu nepovedeného startu sezóny

Toro Rosso věří v lepší zítřky a nápravu nepovedeného startu sezóny

Podle technického ředitele stáje Jamese Keye má Toro Rosso v nadcházejících závodech šanci dohnat zbytek startovního pole, ačkoli start do nového ročníku se týmu příliš nepovedl.

Při představování nového vozu STR8 v únoru Franz Tost věřil, že jejich tým by se v letošní sezóně mohl umístit do šestého místa v poháru konstruktérů.

Ale Toro Rosso má na svém kontě po prvních dvou závodech pouze jediný mistrovský bod, o který se postaral Jean-Éric Vergne ve Velké ceně Malajsie, kde dojel desátý.

Pokud chce italský tým splnit vytyčená očekávání, bude muset v nadcházejících závodech bojovat i s týmy jako Force India nebo Sauber. „Není to úplně nereálné, jde jen o vývoj vozu, s tím jsme ale nyní na dobré cestě,“ řekl Tost.

„Force India v průběhu zimní přestávky pracovala opravdu velmi tvrdě a vyplatilo se jí to i v úvodu sezóny, my na tom ale také nejsme zcela špatně, máme vůz s vysokým potenciálem, v současné chvíli jsme na úrovni Williamsu a Sauberu,“ dodal.

Podle Jamese Keye bude klíčem k úspěchu nový balík úprav vozu, který Italové poprvé představí v průběhu závodního víkendu ve Španělsku.

„První čtyři závody se odehrají ve čtyřech odlišných podmínkách jednotlivých tratí, všichni budujeme obrovské databáze s daty, které na těchto okruzích získáme, abychom s nimi mohli dále pracovat. Věřím, že do Španělska již přijedeme mnohem lépe připraveni,“ řekl Key.

Key zároveň přiznal, že potenciál vozu nebyl v prvních dvou závodech zcela rozvinut, zejména kvůli špatnému nastavení auta, rychlost obou monopostů si ale v týmu pochvalovali.

Sdílejte na:
Zavřít