Toro Rosso: Opět bez bodů

Toro Rosso: Opět bez bodů

Ani v Kanadě sesterský tým Red Bullu nedosáhl na bodované pozice, po problémech s přilnavostí bylo čtrnácté místo Ricciarda v kanadském Montrealu maximem.

Ačkoli jsme před začátkem letošní sezóny tipovali stáj Toro Rosso na černého koně celého ročníku, sesterský tým Red Bullu za očekáváními zatím hodně zaostává, letos totiž vybojoval zatím jen šest mistrovských bodů a své konto si nerozšířil ani v nedělní Velké ceně Kanady. „Celý tento závodní víkend jsme postrádali tempo, už od kvalifikace a v závodě to bohužel pokračovalo,“ řekl Franz Tost, šéf stáje. „Strategie nebyla špatně zvolená, Jean-Éric měl jet na jednu zastávku v boxech, ale velmi brzy si začal stěžovat na problémy s přilnavostí, příštích pár týdnů pro nás bude hodně náročných, rozhodně se chceme zlepšit,“ dodal.

„Nebyl to příliš povedený závod, ale po startu z 20. pozice je zisk patnácté příčky na takto náročném okruhu poměrně úspěšným počínáním. Strategie byla zvolena také poměrně dobře, ale prostě nám chyběla výkonnost,“ přiznal po závodě v kanadském Montrealu Vergne.

„Skončil jsem na pozici, ze které jsem do závodu startoval, takže zklamaný být nemohu,“ řekl po závodě čtrnáctý Daniel Ricciardo. „Dokázal jsem držet krok s konkurencí, ale v průběhu závodu jsem měl stále silnější problémy s přilnavostí. Od poloviny závodu jsem se až do samotného konce nemohl dostat zpět do tempa. Naše tempo nebylo zatím v žádném závodě špatné, vždy je to ale jen v určité části závodu. Pokusíme se ve Valencii zapracovat na tom, aby byl náš vůz konkurenceschopný po celý závod a my tak mohli posbírat další mistrovské body,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít