TOP 10 havárií: Jak se v Austrálii v posledních letech bouralo?

TOP 10 havárií: Jak se v Austrálii v posledních letech bouralo?

První závod nové sezóny v australském Melbourne se nezadržitelně blíží, pojďme si společně připomenout ty největší havárie z Albert Parku od roku 2001 až po ten loňský.

2001: Ralf Schumacher a Jacques Villeneuve 

První a jediná tragická nehoda z našeho výběru se datuje do roku 2001. Ke kolizi došlo mezi Ralfem Schumacherem a Jacquesem Villeneuvem, který do německého závodníka zezadu vrazil. Utržené kolo od jednoho z vozů zasáhlo traťového maršála za plotem do břicha a ten svým zraněním bohužel podlehl.

2002: Ralf Schumacher a Rubens Barrichello

Další nehoda jen o rok později a v hlavní roli znovu Ralf Schumacher. Tomu se povedl start a zdálo se, že v nájezdu do první zatáčky bude bojovat o první místo, nedokázal se ale vyhnout svému soupeři, vyletěl do vzduchu a skončil v bariéře. Kromě něho skončil závod v první zatáčce i pro několik dalších jezdců.

2005: Michael Schumacher a Nick Heidfeld

Kolizí a vyřazením obou závodníků skončil souboj Michaela Schumachera a Nicka Heidfelda.

2006: Felipe Massa

Start do závodu v Austrálii se v roce 2006 nepovedl Felipemu Massovi, který skončil v bariéře po pár odjetých metrech. 

2008: Timo Glock

Netradiční nehodu prožil v roce 2008 Timo Glock, který vyjel z dráhy, dostal se na nerovnost, předvedl nečekaný skok a zcela rozbil svůj vůz. Závod pro něj pochopitelně skončil.

2009: Robert Kubica a Sebastian Vettel

Ze začátku to vypadalo, že Robert Kubica i Sebastian Vettel budou moci po vzájemném kontaktu v závodě pokračovat a dojedou alespoň do boxů. Krátce poté ale oba havarovali definitivně.

2010: Kamui Kobayashi a Nico Hülkenberg

Nehezky vypadající kolize mezi Kamuiem Kobayashim a Nicem Hülkenbergem se naštěstí obešla bez zranění.

2011: Nico Rosberg a Rubens Barrichello

Zatáčka australského okruhu Albert Park, ve které se bourá poměrně často. V roce 2011 se o tom přesvědčili i Nico Rosberg a Rubens Barrichello.

2012: Pastor Maldonado

Krátce před koncem samotného závodu bojoval Pastor Maldonado o umístění na bodovaných pozicích, takto ale nezvládl svůj vůz a o šanci na dobrý výsledek se připravil. 

2014: Kamui Kobayashi

Nejprve se zdálo, že Kobayashi krátce po startu prostě nezvládl svůj monopost, později se ale ukázalo, že měl se svým vozem technické problémy. Na nehodu doplatil Felipe Massa, kterého japonský pilot v první zatáčce sestřelil.

Sdílejte na:
Zavřít