Titul získá Vettel díky zkušenostem, říká Horner

Titul získá Vettel díky zkušenostem, říká Horner

Podle Christiana Hornera se na konci letošního ročníku bude z titulu radovat jeho svěřenec Sebastian Vettel, uplatní své zkušenosti z roku 2010, kdy byl v podobné situaci.

Sebastian Vettel se posunul do čela šampionátu po vítězství ve Velké ceně Koreje, čtyři závody před koncem má na Fernanda Alonsa náskok šesti mistrovských bodů. Do podobné situace se německý pilot dostal i v roce 2010, tam se mu nakonec podařilo získat mistrovský titul až v posledním závodě sezóny, kdy též předběhl do té doby vedoucího Fernanda Alonsa.

„Za poslední dvě sezóny neuvěřitelně vyzrál a nasbíral velké množství zkušeností. Právě ty se mu v rozhodujících fázích letošní sezóny budou hodit,“ tvrdí Christian Horner, šéf rakouského týmu. „Cesta k titulu v roce 2010 byla nesmírně těžká, o to víc si této příležitosti dokáže cenit.“

„Posunuli jsme se před Fernanda v šampionátu jezdců, ale moc dobře víme, že nemůžeme polevit, vždyť Fernando bylo v Koreji znovu na stupních vítězů a moc dobře víme, že jakékoli zaváhání v posledních čtyřech závodech by znamenalo velké komplikace,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít