Timo Glock končí ve Formuli 1

Timo Glock končí ve Formuli 1

Stáj Marussia potvrdila, že v jejich službách nebude v nadcházející sezóně působit německý jezdec Timo Glock, ten Formuli 1 totiž opouští.

Timo Glock vstoupil do Formule 1 již v roce 2004, kdy odjel několik závodů pro Jordan. Poté si dal několik let pauzu, aby se vrátil v roce 2008 jako čerstvý mistr světa GP2. Od jeho vstupu do Formule 1 se mluvilo o velkém talentu, který se nenechal u Toyoty zahanbit mnohem zkušenějším týmovým kolegou Jarnem Trullim a několikrát vystoupil na stupně vítězů.

Poté co Toyota na poslední chvíli oznámila, že se nebude účastnit sezóny 2010, ocitnul se Glock bez angažmá, které na poslední chvíli získal u nové stáje Manor Racing, jenž se následně přejmenovala na Virgin Racing a od loňského roku závodí pod novým ruským majitelem jako Marussia.

Glock měl u Marussie smlouvu do roku 2014. To znamená, že ho stáj bude muset vyplatit. Podle vedení Marussie se stáj k tomuto kroku rozhodla z finančních důvodů. Pro letošní sezónu měl být týmovým kolegou Maxe Chiltona.

Kdo Glocka nahradí bychom se měli dozvědět v blízké době, ale je zřejmé, že se bude jednat o platícího jezdce. Tato situace je podobná tomu, když byl před začátkem loňské sezóny Jarno Trulli nahrazen z finančních důvodů Vitalijem Petrovem.

Sdílejte na:
Zavřít