Testy v Bahrajnu: Russell v Mercedesu ochutnal opačný konec výsledků

Testy v Bahrajnu: Russell v Mercedesu ochutnal opačný konec výsledků

Ještě v úterý za volantem williamsu uzavíral pořadí testů v Bahrajnu, ve středu ale George Russell dostal příležitost u Mercedesu a hned byl nejrychlejší.

George Russell přesedlal na druhý den testů v Bahrajnu z Williamsu, pro který v roce 2019 závodí, do monopostu obhájců titulů mistra světa u Mercedesu a okamžitě se vyšvihl na čelo výsledkové listiny.

Nebyl to však pro šampiona Formule 2 den zcela sluncem zalitý. Došlo totiž k úniku vody, který závodní inženýr Andrew Shovlin popsal slovy: „Nebylo to na rychlou opravu, dost značně se kvůli tomu zpozdil náš odpolední program.“

Russell však zaznamenal zlepšení v pozdější fázi dne a zajel čas 1:29.029, kterým rozdílem 0,066 sekundy posadil svůj Mercedes W10 na první místo.

Těsně druhý nakonec skončil Sergio Pérez v barvách týmu Racing Point.

Dopolední část ovládl Sebastian Vettel za Ferrari, svůj čas už ale odpoledne nezlepšil a celkově se propadl na třetí pozici. Němec byl však jedním ze sedmi jezdců, kteří odjeli alespoň 100 kol.

Nejaktivnějším závodníkem byl Alexander Albon, jenž ve voze týmu Toro Rosso odjel 143 kol.

Druhou největší porci zvládl Daniel Ticktum, kterému sice patřil devátý čas se ztrátou 1,8 sekundy, odjel však 134 kol. Red Bull s jeho pomocí hledal odpovědi na svou neuspokojivou formu z prvních dvou velkých cen a hlavně důvod, proč se jeho RB15 špatně ovládá.

Na dráze v Bahrajnu se znovu ukázal také Mick Schumacher. Po své premiéře u Ferrari však syn sedminásobného šampiona Michaela Schumachera přesedlal k Alfě Romeo a skončil celkově šestý, se ztrátou necelé sekundy.

Speciálně testům pro Pirelli věnoval svůj den Daniil Kvjat z Toro Rosso, který zajel pátý čas v jednom ze svých 111 kol.

Službu italskému dodavateli pneumatik udělal také navrátivší se dvojnásobný šampion Fernando Alonso, který se objevil za volantem letošního McLarenu MCL34. Španěl skončil se ztrátou téměř dvou sekund celkově jedenáctý.

Sdílejte na:
Zavřít