Testů v Silverstone se zúčastní i Räikkönen

Testů v Silverstone se zúčastní i Räikkönen

Testovacích jízd, které byly původně určeny jen pro mladé závodníky, se zúčastní i Kimi Räikkönen, který chce svému týmu pomoci v řešení situaci s pneumatikami.

Po incidentu z Velké ceny Velké Británie, kde hned čtyřem jezdcům praskla levá zadní pneumatika, se Mezinárodní automobilová federace rozhodla, že test na přelomu měsíce července nebude patřit jen mladým závodníkům, ale budou se jej moci zúčastnit i závodní jezdci, zejména kvůli tomu, aby pomohli svým týmům a společnosti Pirelli při vývoji nového složení pneumatik.

Do monopostu již ve středu usedne Nicolas Prost, ve čtvrtek ho vystřídá Davide Valsechci a v pátek přijde řada i na aktuálně třetího pilota v šampionátu jezdců Räikkönena.

Že tento třídenní test bude klíčový pro druhou polovinu sezóny si myslí i Alan Permane, provozní ředitel stáje Lotus. „Jistě to pro nás budou přínosné tři dny, chceme po nováčcích, aby maximálně využili této příležitosti a získali co nejvíce informací o upgradech našeho vozu,“ tvrdí.

„Závěrečný den pak věnujeme společně s Kimim vývoji pneumatik, navíc to bude právě na okruhu, kde letos obutí vozů hrálo klíčovou roli,“ dodal.

„Jsme rádi, že se testu zúčastní i Kimi, je to pro nás velká příležitost otestovat nové pneumatiky se závodním jezdcem, pomůže to jemu i Romainovi v pochopení nových směsí gum a jistě získáme velmi důležité informace i pro nadcházející závod v Maďarsku,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít