Teenageři dostali příležitost seznámit se s životem pilota F1 přímo v centru McLarenu

Teenageři dostali příležitost seznámit se s životem pilota F1 přímo v centru McLarenu

V rámci nového projektu přivítal McLaren ve svém technologickém centru ve Wokingu partu mladých a nadějných závodníků ve věku od 13 do 17 let. Ti si kromě jiného mohli vyzkoušet práci na voze, ale také jak náročná je příprava jezdců před nastoupením do Velké ceny.

Mladí jezdci byli seznámeni s tím, jak probíhá každý den těch nejlepších závodníků na světě. Teenageři si mohli vyzkoušet práci na monopostu, své fyzické a další dovednosti. Celý program byl rozdělen do dvou dnů a mladičkým nadějím měl odborně pomoci nejen s přípravou na závod, ale také například s výživou a dalšími zajímavostmi. Nakonec si mohli na čas vyzkoušet, jak rychle dokážou vyměnit pneumatiku na voze Formule 1.

Celý program mladé jezdce doprovázeli kvalifikovaní zaměstnanci McLarenu, mezi nimi byl i Clayton Green, ředitel programu a Simon Reynolds, výkonnostní manažér jezdců. Ti dávali rady a inspiraci všem mladým závodníkům po celé dva dny.

„Jsme hrdi na to, že jsme součástí programu, který mladým a nadějným jezdcům pomáhá v rozvoji jejich dovedností,“ nechal se slyšet Clayton Green. „McLaren vyvinul unikátní a inovativní způsoby zlepšení sportovní výkonnosti a je skvělé, že jsme schopni se o to podělit s jezdci, kteří jsou dost možná budoucností tohoto sportu.“

Mladí jezdci u stříbrného šípu. (McLaren.com)

Akademie se zúčastnil také sedmnáctiletý závodník Shahaan. „Je fantastické, že jsem mohl být součástí této akademie, je to pro nás všechny velká zkušenost do budoucna, technologické centrum McLarenu je opravdu perfektní a profesionalita všech zaměstnanců v týmu je úžasná.“

„Rady od profesionálů o tom co je potřeba udělat, než se podíváte na závodní dráhu, jsou opravdu neocenitelné. Vše, co vám řeknou, vám může v budoucí kariéře velmi pomoc, je to pro nás opravdu zkušenost k nezaplacení,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít