Také Grosjean si nový Lotus pochvaluje

Také Grosjean si nový Lotus pochvaluje

Na nový vůz stáje Lotus Renault se v posledních dnech pějí slova chvály nejen od lidí z týmu, ale také od konkurence. Nový vůz si pochvaluje i francouzský pilot Romain Grosjean.

Francouzský závodník pilotoval starý vůz Renault R31 celkem dvakrát v průběhu loňských pátečních tréninků a pokud jej měl porovnat s novým monopostem E20, rozhodně je to krok kupředu. „Vůz se jednoznačně od prvních kilometrů chová mnohem lépe, než-li loňská verze monopostu. Zdá se, že jsme vykročili správným směrem, ale nesmíme nic zakřiknout, stále je před námi velká spousta práce,“ říká francouzský závodník, který má s královnou motorismu zkušenosti již z roku 2009.

„Vůz se opravdu řídí velmi dobře. Neřekl bych, že je to zcela jednoduché, protože řídit vůz Formule 1 nikdy v historii tohoto sportu nebylo a asi ani nikdy nebude vyloženě snadné, ale v kokpitu tohoto auta má závodník opravdu radost z jízdy a dokáže se soustředit na své výkony,“ řekl dále Romain Grosjean.

Francouz je také spokojený s pokrokem, který tým udělal během prvních testů ve španělském Jerezu. „Celé to testovací období v Jerezu probíhalo opravdu dobře a podle plánu, snažili jsme se držet předem stanovených plánů a během testování nás potkalo jen několik málo problémů. Je dobré, že výkonnost našeho vozu chválí i konkurence, nicméně si musíme uvědomit, že jsme samozřejmě pod drobnohledem všech ostatních týmů a naše práce bude o to složitější,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít