Horner vyzdvihuje končiace partnerstvo s Hondou: Niektorí pochybovali
Ročník 2025 bude rozlúčkovým pre mimoriadne úspešné partnerstvo Red Bullu s automobilkou Honda. Červení býci sa totiž chystajú na prechod k Fordu a Japonci zasa k Aston Martinu.
Honda je japonská automobilka s dlouhou historií v automobilovém sportu. V novodobé éře se vrátila do Formule 1 jako dodavatel motorů v roce 2015. Zahájila spolupráci s týmem McLaren. Později se přesunula k týmům Red Bull Racing a AlphaTauri. S Red Bullem dosáhla řady úspěchů. Podílela se také na mistrovských titulech Max Verstappen v letech 2021 až 2024.
Ročník 2025 bude rozlúčkovým pre mimoriadne úspešné partnerstvo Red Bullu s automobilkou Honda. Červení býci sa totiž chystajú na prechod k Fordu a Japonci zasa k Aston Martinu.
Japonská automobilka Honda tvrdí, že ji velmi překvapil neuvěřitelný rozsah změn na designu monopostů Red Bullu pro letošní sezónu. I přestože loňský vůz byl neporazitelný, rakouská stáj provedla na svém konceptu několik změn.
Po prodloužení smlouvy s Fernandem Alonsem se očekává, že Aston Martin bude chtít i nadále pokračovat s Lancem Strollem. Do volby pilotů už promlouvá i Honda, která uvedla, že dala potvrzení k prodloužení smlouvy s Alonsem. Pokud by jednání se Strollem nedospěla do zdárného konce, kdo by ho mohl nahradit?
Honda doufá, že jednou znovu naváže vztah s trojnásobným mistrem světa Maxem Verstappenem. V roce 2026 totiž přesune dodávky motorů od Red Bullu k Aston Martinu. Prezident společnosti zavzpomínal na nejlepší momenty s rakouskou stájí.
Prezident týmu Honda Racing Koji Watanabe prohlásil, že Honda v tuto chvíli neplánuje účast v legendárním závodě 24 hodin Le Mans, protože se plně soustředí na formuli 1. Naposledy se Honda zúčastnila závodu 24 hodin Le Mans v roce 2013 s týmem Strakka Racing.
Není tajemstvím, že se Honda chtěla vrátit do formule 1, přičemž v posledních měsících byli japonští motoráři spojováni s týmem Aston Martin. Nakonec k tomu opravdu došlo. Oficiálně to bylo potvrzeno dnes ráno.
Japonský motorář tvrdí, že jej kontaktovalo ohledně spolupráce počínaje rokem 2026 vícero týmů.
Oracle Red Bull Racing, Scuderia AlphaTauri a Honda upevňují stávající partnerství po zbytek sezóny 2022. Plnohodnotná loga japonské společnosti uvidíme opět na monopostech obou týmů – Red Bullu a AlphaTauri.
Red Bull Racing-Honda se stal nejnovějším týmem, který odhalil svůj vůz na sezonu 2021 – RB16B s nadějí dohnat a předehnat dominantní tým ve formuli 1, Mercedes.