Svým odchodem nám Hülkenberg zavařil, přiznává vedení Force Indie

Svým odchodem nám Hülkenberg zavařil, přiznává vedení Force Indie

Pro všechny fanoušky Formule 1 zůstává velkou neznámou, proč indická stáj Force India stále nepotvrdila jméno druhého závodníka pro sezónu 2013. Z velké části to svým nečekaným odchodem zapříčinil Nico Hülkenberg.

Vedení týmu se při prezentaci vozu VJM06 netajilo tím, že Jules Bianchi měl minimálně další dva roky působit jako rezervní a testovací pilot indického týmu. Francouz v průběhu loňského ročníku nastoupil k devíti pátečním testovacím jízdám, i tak s jeho angažováním Force India zatím váhá, byť je nejpravděpodobnější variantou. V pátek jsme tedy byli svědky něčeho neobvyklého – stáj ze Silvestrone totiž představila svůj vůz jen s jedním oficiálně potvrzeným jezdcem, tím je skotský pilot Paul di Resta. Jméno druhého závodníka zůstává stále neznámé, krom francouzského jezdce se spekuluje také o Adrianu Sutilovi či Brunu Sennovi.

Že Nico Hülkenberg týmu narušil své plány svým odchodem přiznal na prezentaci nového monopostu i zástupce šéfa týmu Bob Fernley. „Náš plán na minimálně další dva roky byl takový, že Paul a Nico budou i nadále závodními jezdci, Jules pak měl být pilotem rezervním,“ prozradil Fernley. „Pokud by šlo vše ideálně, přáli bychom si, aby Jules ještě dva roky testoval a naskakoval v pátečních trénincích, po odchodu Nica je ale vše jinak,“ řekl dále.

„Zda-li je Jules připraven na závodní sedačku již letos? Zcela jistě. My sel ale nejprve potřebujeme ujistit, že naše rozhodnutí bude správně a budeme si jím všichni stoprocentně jisti. Stále ještě pracujeme se všemi dostupnými alternativami,“ upozornil. 

Fernley také poznamenal, že jméno druhého pilota Force Indie nemusíme znát ani v průběhu prvních předsezónních testů ve španělském Jerezu, podle zástupce bosse týmu se stáj bude soustředit především na postavení dlouhodobého plánu složení své jezdecké dvojce. „Nechceme rozhodnutí o druhém závodníkovi uspěchat, do Jerezu jedeme testovat nový monopost a k tomu jeden závodník bohatě stačí. Navíc pokud chceme testovat nové prvky na voze, není v současné době lepšího závodníka, který by tyto úkoly mohl plnit, než je Paul. Okolo něj se také bude v Jerezu vše točit, až poté se zaměříme na představení nového jezdce, jehož partnerství s námi bude doufejme dlouhodobé,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít