Sváteční jezdci dostanou další sadu pneumatik pro páteční trénink

Sváteční jezdci dostanou další sadu pneumatik pro páteční trénink

Sváteční jezdci letošní sezóny Formule 1 budou mít počínaje Velkou cenou Španělska k dispozici o jednu sadu pneumatik navíc, které budou moci využít v průběhu prvního pátečního tréninku.

Pirelli navrhlo týmům Formule 1, které nasazují do prvního pátečního tréninku rezervní jezdce, že bude dodávat o jednu sad pneumatik navíc, které budou konstruované stejně jako ty závodní, budou ale mnohem více odolnější a závodník jich bude moci využít v průběhu pátečního dopoledního tréninku.

Jednotlivým týmům je v současné době přidělováno 11 sad pneumatik na závodní víkend.

Pokud tento návrh skutečně projde, budou sváteční jezdci ve startovním poli moci využít o jednu sadu pneumatik navíc, což by znamenalo, že budou mít příležitost dokončit mnohem více kol.

Celý tento návrh přišel z paddocku stáje Force India, konkrétně od Boba Fernleye, zástupce šéfa indické stáje.

„Bob Fernley řekl, že bychom mohli dát v průběhu prvního pátečního tréninku příležitost mladším jezdcům, aby se seznámili s okruhy, mohli testovat a tým by tím nikterak netrpěl,“ řekl Paul Hembery, šéf Pirelli Motorsport.

„První půlhodinu v pátek většina závodníků jen stojí v boxech a diváci tak sledují pouze prázdnou trať. Náš návrh se ještě zpracovává a hledáme co nejlepší řešení, přemýšlíme také, že bychom poskytli nováčkům sadu pneumatik, kterou by mohli využít pouze první půlhodinu, uvidíme, k čemu se dopracujeme,“ dodal.

Hembery také řekl, že s celým tímto návrhem souhlasí i samotný Bernie Ecclestone, podle kterého tento krok zatraktivní úvodní část prvního pátečního tréninku.

V letošní sezóně využil v průběhu prvního pátečního tréninku rezervního jezdce pouze tým Caterham, který v Číně do svého kokpitu posadil Ma Qing Huu.

Sdílejte na:
Zavřít