Sutil očekává těžkou sezónu

Sutil očekává těžkou sezónu

Němec Adrian Sutil přiznal, že očekává velmi těžký vstup do nového ročníku, protože vůz Force India není v současné době v takové formě, jakou by si tým představoval.

Zatímco týmy jako Sauber či Toro Rosso ukázaly během předsezónních testovacích jízd značné pokroky ve výkonnosti, Force India zatím příliš pozornosti nepřilákal. „Na spolehlivost vozu si nemůžeme stěžovat, z tohoto pohledu máme jeden z nejlepších vozů,“ řekl Sutil pro Autosport. „Jenže vůz zatím není dostatečně rychlý a start nové sezóny se velmi rychle blíží. První měsíce nového ročníku pro nás budou velmi náročné,“ předpovídá německý pilot ve službách Force India.

„Věřím, že v průběhu sezóny se nám podaří rychlost a výkonnost vozu zlepšit, ale start do nového ročníku bude opravdu těžký. Stále se nám nepodařilo najít ten správný recept na rychlost a využití potenciálu vozu,“ řekl dále Němec.

„Loňský závod v Austrálii byl velmi vzrušující a nabídl neuvěřitelnou podívanou. V Melbourne je pravidelně o dobré závody postaráno a s největší pravděpodobností tomu nejinak bude i letos. Bude pro nás velmi důležité dojet do cíle, protože jen tak doopravdy pochopíte, že sezóna opravdu začala. Každý závodník, který na australském okruhu spatří šachovnicovou vlajku, je vítězem,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít