Sutil: Letos budeme sbírat body pravidelně

Sutil: Letos budeme sbírat body pravidelně

Adrian Sutil věří, že jeho stáj Force India má před nadcházející sezónou Formule 1 dostatečné předpoklady k tomu, aby v každém závodě bojovala o bodový zisk.

Německý závodník zajel v průběhu sobotních testů druhý nejrychlejší čas a v celkovém souhrnu testovacích jízd mu náleží pátá příčka. O potenciálu svého vozu tedy Sutil rozhodně nepochybuje.

Dnes jsme se v testech opravdu soustředili na co nejlepší čas měřeného kola a nakonec to dopadlo mnohem lépe, než jsme očekávali, proto jsme do dalších testů dostatečně motivováni a optimisticky naladěni,“ potvrdil s nadšením Adrian Sutil.

Naším problémem v loňském roce byla nedostatečná rychlost na pomalejších tratích. Zatímco na belgickém Spa, kde je velký počet dlouhých a rychlých rovinek, jsme našli tolik potřebnou rychlost, na jiných okruzích se nám to již nedařilo,“ prozradil dále pilot Force India.

Sutil ale potvrdil, že je příliš brzo na jakékoliv spekulace o možném zisku prvního vítězství pro indickou stáj.Je příliš brzy na řešení takových věcí. Nebudeme v nejbližší době hovořit o možném umístění na stupních vítězů, nebo snad o nejvyšším stupínku, náš cíl do nadcházející sezóny je jasný. Chceme v každém závodě bojovat o mistrovské body. Podle výsledků z testů je patrné, že bychom jich v tomto roce mohli nasbírat opravdu hodně,“ dodal.  

Německý závodník zajel v průběhu sobotních testů druhý nejrychlejší čas a v celkovém souhrnu testovacích jízd mu náleží pátá příčka. O potenciálu svého vozu tedy Sutil rozhodně nepochybuje.
„Dnes jsme se v testech opravdu soustředili na co nejlepší čas měřeného kola a nakonec to dopadlo mnohem lépe, než jsme očekávali, proto jsme do dalších testů dostatečně motivováni a optimisticky naladěni,“ potvrdil s nadšením Adrian Sutil.
„Naším problémem v loňském roce byla nedostatečná rychlost na pomalejších tratích. Zatímco na belgickém Spa, kde je velký počet dlouhých a rychlých rovinek, jsme našli tolik potřebnou rychlost, na jiných okruzích se nám to již nedařilo,“ prozradil dále pilot Force India.
Sutil ale potvrdil, že je příliš brzo na jakékoliv spekulace o možném zisku prvního vítězství pro indickou stáj. „Je příliš brzy na řešení takových věcí. Nebudeme v nejbližší době hovořit o možném umístění na stupních vítězů, nebo snad o nejvyšším stupínku, náš cíl do nadcházející sezóny je jasný. Chceme v každém závodě bojovat o mistrovské body. Podle výsledků z testů je patrné, že bychom jich v tomto roce mohli nasbírat opravdu hodně,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít