Sutil dokazuje, že výsledek z Austrálie nebyl náhoda, přiznal ale problémy s přetáčivostí

Sutil dokazuje, že výsledek z Austrálie nebyl náhoda, přiznal ale problémy s přetáčivostí

Adrian Sutil přiznal, že šanci na lepší výsledek v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie mu vzal déšť v samotném závěru, protože německý závodník měl problémy s přetáčivostí svého vozu na mokré vozovce. Proto také doufá, že zítřejší závod se odjede za suchých podmínek.

Sutil prokázal své kvality v prvních dvou částech kvalifikace, které se odjely na suchu. V té první zvítězil, ve druhé obsadil páté místo. Nicméně po příchodu deště se německému závodníkovi dařit přestalo a bylo z toho pouze deváté místo, pilot stáje Force India do závodu ale odstartuje díky penalizaci Räikkönena osmý.

„S jízdou v dešti jsem dříve neměl žádné výraznější problémy, ale i díky pneumatikám jsem měl v kvalifikaci problémy s přetáčivostí vozu. V průběhu závodu v Melbourne jsem se snažil s vozem co nejvíce porozumět, ale když jsem vyjel na morkou dráhu zde v Sepangu, okamžitě jsem věděl, že je něco špatně,“ řekl dále Němec.

„Zatím stále nevíme, kde přesně je problém, může to být ve voze či v pneumatikách, musíme na to co nejrychleji přijít a začít tyto problémy řešit. Pokud je náš vůz rychlý na suchu, měl by být i na mokré dráze. Společně s Paulem jsme již několikrát ukázali, že nejsme špatní jezdci, takže musíme tyto trable vyřešit co nejrychleji.“

Adrian Sutil by po silném startu v prvním závodě sezóny rád rozšířil svou bodovou sbírku i v Malajsii, což je také jeho cílem. „Doufám, že zítřejší závod bude suchý. Máme konkurenceschopné auto a budeme se snažit znovu vymyslet co nejlepší strategii pro závod, abychom minimálně posbírali nějaké body,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít