Susie Wolff – žena, které důvěřuje technický tým

Susie Wolff – žena, které důvěřuje technický tým

Williams s potěšením potvrdil, že Wolffová bude i nadále testovací jezdkyní pro sezónu 2013.

Susie se stala součástí týmu Williams F1 Team v dubnu 2012 a hrála tak významnou roli při vývoji vozů FW34 a FW35. Susieina míra zapojení se v průběhu sezóny 2013 zvýší a zároveň bude první, kdo si sedne za volant nového FW35.

Wolffová započne testování příští měsíc ve španělské Idiadě a bude odvádět většinu práce na vývoji aerodynamiky vozu.

Před svým příchodem do stáje Williams strávila Susie sedm sezón závoděním v DTM a byla dvakrát nominována na prestižní cenu BRDC Young Driver.

 „Susie se ukázala být cenným přírůstkem do naší jezdecké sestavy a její zpětné vazby ze simulátoru jsou na špičkové úrovni. V důsledku toho jsme se letos rozhodli povýšit její roli a těším se na pokrok, kterého můžeme dosáhnout společně s přispěním sil Pastora a Valtteriho,“ konstatoval technický ředitel Mike Coughlan o jejím setrvání v týmu.

„Pracovat v týmu Williams mě opravdu baví a cítím se zde jako doma. Loňský rok byl cennou zkušeností a cítím, že jsem jako řidič vyvinula dostatek úsilí. Už se nemůžu dočkat, až příští měsíc poprvé usednu do nového FW35. Jsem ukázkou toho, že ženy mohou hrát roli i na nejvyšší úrovni motosportu a ráda bych poděkovala Siru Frankovi Williamsovi a celému technickému týmu za důvěru, kterou ve mě i nadále vkládají,“ vyjádřila se Susie.

Nikola Spratková

Sdílejte na:
Zavřít