Střed pole: vydařený závod pro Toro Rosso, Williams opět bez bodů

Střed pole: vydařený závod pro Toro Rosso, Williams opět bez bodů

V čínské velké ceně se podařilo dosáhnout na bodované pozice všem týmům středu pole s vyjímkou Williamsu.

Při velké ceně Číny se podařilo všem týmům středu pole, mezi které patří Sauber, Toro Rosso, Williams a Force India, dosáhnout na bodované pozice. Vyjímkou však byl Williams.

Velmi pozitivní víkend si prožil tým Sauber. Esteban Gutiérrez sice opět nepostoupil z první části kvalifikace, ale po vydařeném startu dokázal bojovat o bodované pozice. V souboji se svým krajanem Pérezem však Gutiérrez zaváhal a srazil Adriana Sutila s Force Indií. Oba museli ze závodu odstoupit. Gutiérrezův kolega Hülkenberg se po startu z desáté pozice dlouho držel mezi top jezdci v první pětce. Na konec však Hülkenberg dokončil závod na desáté pozici, z které také startoval, se ziskem jednoho bodu. Sauber sice dnes získal jediný bod, ale zjistil, že jeho vůz má velký potenciál bojovat v nejlepší desítce. 

Nejlépe si však tento víkend prožilo Toro Rosso. Daniel Ricciardo odstartoval do závodu ze sedmé příčky a na té také na konec skončil. To je pro tým z italské Faenzy velmi dobrý výsledek. Ricciardův kolega Vergne skončil po kolizi s Webberem na dvanáctém místě.

I u týmu Force India nemusejí být zklamaní. Paul di Resta se po startu z jedenáctého místa posunul na osmou příčku, avšak jeho kolega Adrian Sutil byl po kolizi s Gutiérrezem nucen odstoupit. Tým je s výsledkem lehce nespokojený a to především kvůli incidentu s Adrianem Sutilem.

 Nejhůře si ze stájí středu pole opět vedl tým Williams. Monopost FW35, jehož cílem bylo pravidelně bojovat o pódiová umístění, opět nedokázal své piloty, Valtteriho Bottase a Pastora Maldonada, dovézt na body, a tým má zatím bodově čisté konto. Za Williamsem, jehož jezdci rozhodně nejsou příčinou neúspěchu, se nyní nachází pouze Marussia a Caterham.

Sdílejte na:
Zavřít