Stewart: Vettel může být legenda

Stewart: Vettel může být legenda

Trojnásobný šampión „královny motorismu“ je přesvědčen, že německý pilot Sebastian Vettel se během několika let může stát legendou, jako byl například Jim Clark či Graham Hill.

Sezónu 2010 hodnotí Jackie Stewart jako jednu z nejnapínavějších v historii, pochválil také německého pilota Sebastiana Vettela za skvělý výkon v samotném závěru ročníku, kterým si zajistil první mistrovský titul ve své závodnické kariéře. „Těžko říct, zda-li byl Sebastian letos nejlepším závodníkem, vždyť v posledním závodě byla ve hře o titul čtveřice jezdců, po většinu ročníku bych bylo pět. Titul nakonec získal Red Bull a Sebastian, myslím si, že oba jsou v dobrých rukou,“ uvedl pro britský Autosport.

„Byla to velmi dlouhá sezóna, rozluštění přišlo až v samotném závěru a pro všechny fanoušky to musela být skvělá podívaná,“ tvrdí dále bývalý britský závodník. „Každý, kdo se chce prosadit v motorismu musí mít určitý talent. Některý pilot jej potřebuje méně, některý více. Sebastian byl letos skvělý, nebál bych se ho srovnat s takovými závodníky, jako byl Jim Clark nebo Graham Hill, za pár let může patřit k legendám,“ věří.

Stewart byl dále dotázán, zda-li byl startovní rošt silnější v letech, kdy vybojoval své mistrovské tituly. „Moc velký rozdíl v tom nevidím. Samozřejmě, že Formule 1 se za ta léta hodně změnila, ale každý pilot musí opravdu chtít, aby se do tohoto seriálu podíval. Jestli bych mohl odhadovat, tak věřím, že i příští sezóna bude neuvěřitelně napínavá a vyrovnaná, navíc obohacená o nové věci, takže fanoušci se rozhodně mají na co těšit,“ uzavřel rozhovor britský závodník, jež získal své mistrovské tituly v letech 1969, 1971 a 1973.

Sdílejte na:
Zavřít