Stewart: Nebude-li Mercedes vítězit, F1 opustí

Stewart: Nebude-li Mercedes vítězit, F1 opustí

Jackie Stewart se domnívá, že Lewis Hamilton přesunem do Mercedesu velmi riskuje. Podle bývalého závodníka by opuštění McLarenu mohl časem velmi litovat.

Trojnásobný šampión Formule 1 si není jistý, zda-li je přestup britského pilota Lewise Hamiltona k Mercedesu zcela správnou volbou. „Ross Brawn je úžasný člověk a celý Mercedes má potenciál být v nadcházejících letech konkurenceschopný. Dosáhnout vítězství ve Velkých cenách ale může ještě chvíli trvat, což by mohla být rána pro Lewise Hamiltona, který je zvyklý bojovat o vítězství v každém závodě,“ říká Stewart.

„Stříbrné šípy ale nyní mají nůž na krku. Zda-li se jim nebude dařit v nadcházejících měsících bojovat o vítězství, je dosti možné, že Formuli 1 opustí úplně. To by také znamenalo velký problém pro Lewise Hamiltona, který u Mercedesu počítá s dlouholetou spoluprací.“

„Problémem Lewise je jeho kolísavá forma a schopnost koncentrace. Má-li rychlé auto a bojuje-li na samotném čele startovního pole, dokáže být nejrychlejší, nicméně jen těžko se dá od týmu, který za poslední tři roky dokázal zvítězit jen jednou, očekávat, že pro rok 2013 postaví regulérně vítězný vůz, se kterým bude Hamilton bojovat o mistrovský titul. Nadcházející ročník bude jistě velmi napínavý a přestup Hamiltona do Mercedesu bude zcela určitě jedním z nejatraktivnějších faktů ke sledování,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít