Stává se Sirotkin favoritem na místo u Williamsu?

Stává se Sirotkin favoritem na místo u Williamsu?

Sirotkinovi sponzoři údajně nabízí britskému týmu 15 milionů dolarů.

Když byl třetí muž GP2 z let 2015 a 2016 a zároveň účastník čtyřech letošních volných tréninků v barvách Renaultu Sergej Sirotkin nominován do pozávodních testů v Abu Zabí, jednalo se o poměrně překvapivé rozhodnutí. Nyní se ovšem zdá, že účastí v testech by Rusova spolupráce s Williamsem nemusela skončit.

Sirotkin totiž během testů podal dobrý výkon a poté jej Paddy Lowe označil za jednoho z kandidátů na sedačku po Felipem Massovi. Nyní se navíc objevily zprávy, podle kterých jsou zavodníkovi sponzoři za jeho angažovaní ochotni přispět do týmové pokladny patnácti miliony dolarů a Sirotkin má být v současnosti největším favoritem na zisk sedačky.

Pokud se tyto informace potvrdí, výrazně se tím komplikuje situace Roberta Kubici, který se v současnosti s Williamsem pokouší po osmi letech o comeback do královny motorsportu. Ve hře je ale údajně ještě jedna možnost, která je pro Poláka mnohem přiznivější. Podle ní by měl Williams vedle Lance Strolla angažovat vítěze Velké ceny Kanady 2008, pokud by se ovšem neosvědčil a nedokázal se plnohodnotně zapojit zpět do startovního pole F1, mohla by jej britská stáj kdykoli nahradit Sirotkinem.

V případě, že by se stáj nakonec rozhodla pro dvaadvacetiletého pilota, stal by se Sirotkin po Vitaliji Petrovovi(2010-2012) a nedavno vyhozeném Daniilu Kvyatovi(2014-2017) třetím Rusem ve Formuli 1.

Sám Sirotkin měl ke vstupu do Formule 1 již jednou velmi blízko a to před sezónou 2014, kdy se měl na přání týmových sponzorů stat pilotem Sauber. Švýcarska stáj však tato přání nevyslyšela a Sirotkina angažovala pouze jako rezervního jezdce.

 

 

Sdílejte na:
Zavřít