Statistická perlička: Räikkönen překonal rekord Schumachera

Statistická perlička: Räikkönen překonal rekord Schumachera

Svět Formule 1 je plný statistických rekordů a milníků. Jednoho takového dosáhl letos při Velké ceně Velké Británie i Kimi Räikkönen, který překonal Michaela Schumachera v počtu po sobě jdoucích závodů, ve kterých se mu podařilo bodovat.

Rekord držel sedminásobný šampión z let 2001 až 2003, ve kterých se mu podařilo na bodované pozici dojet čtyřiadvacetkrát po sobě. Letos při Velké ceně Velké Británie byla ale šňůra po sobě jdoucích závodů, ve kterých pilot získal mistrovské body, prodloužena. Postaral se o to právě Kimi Räikkönen, který si pátým místem na Silverstonu připsal již 25. závod za sebou, ve kterém bodoval.

Když se novináři na tuto statistickou perličku finského závodníka zeptali, dostali typickou odpověď, že jej podobné statistiky a rekordy vůbec nezajímají.

Tento údaj je také hodně ovlivněn tím, že Michael Schumacher si tuto rekordní šňůru připsal v letech, kdy bodoval pouze šest (později osm) závodníků, kdežto Räikkönenovi stačí ke zvětšování tohoto rekordu dojíždět v první desítce.

Bez zajímavosti není ani to, že od svého návratu v roce 2012 Kimi Räikkönen všechny Velké ceny zdárně dokončil.

Sdílejte na:
Zavřít