Šťastný Hulkenberg by rád v této sezóně dokázal víc

Šťastný Hulkenberg by rád v této sezóně dokázal víc

Nico Hulkenberg začíná být konečně spokojený. Po tom, co strávil minulý rok jako třetí jezdec ve stáji Force India, se konečně vrátil na startovní pozice. To ale rozhodně není vše, co chce v této sezóně dokázat.

Nico Hulkenberg nedávno oslavil své 25. narozeniny a pětadvacátý rok jeho života by se dal popsat jako úspěšný. Pilot se opětně vrátil do závodů Formule 1 a z probíhající sezóny má dobrý pocit. „Jsem relativně šťastný, jak tato sezóna zatím probíhá. Začátek byl poměrně náročný, ale technici u nás konstantně zlepšují auta a tím nám tak dávají možnost bojovat o mnoho bodů. Myslím si, že jsme jich ale mohli získat o něco více, a to zejména na začátku sezóny, kdy jsem měl v závodech smůlu a to mě nějaké body stálo. Takže jsem spokojený, ale ne na sto procent,“ zhodnotil mladý pilot první část sezóny.

Hulkenberg se před nějakým časem vyjádřil, že mu dalo práci, aby se vrátil to závodní formy. Teď už se ale cítí jako ryby ve vodě. „Na začátku sezóny jsem udělal několik malých chyb. Což se týkalo hlavně kvalifikací, když Paul di Resta skončil několikrát přede mnou. To se ale teď změnilo a já se cítím naprosto zaběhnutý. Rozhodně bych si troufnul říct, že jsem se zlepšil, když porovnám první a poslední závod v první části sezóny.“

Hulkenberg opětně zasedne za volant 31. Srpna, kdy odstartuje druhá část letošní sezóny. Fanoušci můžou začít tipování, jak si povede na Velké ceně Belgie nebo třeba po zbytek sezóny.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít