Starosta Melbourne nechce F1

Starosta Melbourne nechce F1

Robert Doyle, starosta Melbourne se nechal slyšet, že by rád aby se závod Formule 1 v Austrálii nepořádal na tamnějším městském okruhu. Jak jinak, hlavním problémem jsou finance, ale nejen peníze vidí starosta jako velký problém.

Australská trať je obvodem jezera v Albert Parku, během Velkých cen Formule 1 se zde využívá zcela běžných silničních komunikací. Velká cena Austrálie se zde koná od roku 1996, ale první závod královny motorismu se zde konal již v roce 1953, následoval také ročník 1956, ani jedna Grand Prix ale nebyla do konečného šampionátu započítána.

Jedná se o velmi jednoduchý a rychlý okruh, který mají závodníci Formule 1 velmi rádi, ačkoli místo k předjíždění byste zde hledali velmi stěží. Jak již bylo uvedeno, trať se nachází v místech zcela běžné komunikace, proto je potřeba zhruba tři měsíce před Velkou cenou začít budovat potřebné oplocení, nadchody a tribuny, které se do šesti týdnů po závodě opět odstraní a postaví zase za rok.

A právě tohle se tradičně nelíbí spoustě lidem a starosta Melbourne se k nim teď přidal. A přišel dokonce s několika verzemi, jak současnou situaci změnit.

Za prvé se prý má Bernie Ecclestone i se slavnou Formulí 1 sebrat a odejít z Austrálie do jiné země. Další varianty nejsou tak konfliktní jako ta první. Druhé a třetí řešení Doyle vidí v přestěhování Velké ceny Austrálie na existující permanetní okruhy nedaleko Melbourne. Těmi jsou Avalon a Noble Park. A čtvrtá možnost je přesun Velké ceny do jiného města v Austrálii, což starostovi přijde jako nejlepší řešení.

Melbourne jako Velká cena Austrálie má platnou smlouvu do roku 2015, takže uvidíme kam bude celý kolotoč Formule 1 cestovat v roce 2016.

Sdílejte na:
Zavřít