Stáj Lotus získala do svých řad zkušené posily

Stáj Lotus získala do svých řad zkušené posily

Vedení stáje během středečního odpoledne informovalo o třech nových posilách, které přibudou do nováčkovského týmu. Zajímavostí je, že všichni tři zaměstnanci přestoupili ze stáje Force India.

Tou nehlavnější posilou bude pravděpodobně Mark Smith, který bude v týmu Lotus nyní zastávat funkci technického ředitele. Malajský tým má i nového šéfdesignéra, kterým se stal Lewis Butler. Třešničkou na dortu bude příchod nové šéfky aerodynamiky, Marianne Hinsonové. 

Zdá se tedy, že Mike Gascoyne, taktéž bývalý zaměstnanec Force India, chce ze svého bývalého působiště převést co nejvíce kvalitních lidí, které pomohou Lotusu v cestě za nejlepší nováčkovskou stájí letošního šampionátu. Jsem velmi rád, že můžeme v našem týmu přivítat Marianne a Lewise,“ prozradil Autosportu Gascoyne. „Především jsem ale hrdý na opětovnou spolupráci s Markem Smithem, se kterým jsem již pracoval ve stáji Jordan i Renault a naposledy ve Force India.“

Právě Gascyone a Smith byli u zrodu vozu Jordan 199, který byl vůbec nejúspěšnějším monopostem v samotné historii tohoto týmu. Naopak stáj Renault v letech 2005 a 2006 oslavila dva mistrovské tituly a bude pro vás velkým překvapením, která dvě jména jsou mimo jiné pod tímto úspěchem podepsána. Další ovace chce tato dvojka zaznamenat ve svém novém působišti – ve stáji Lotus.

Sdílejte na:
Zavřít