Sraz osobností motosportu: Ennstal Classic slavila 20. výročí

Sraz osobností motosportu: Ennstal Classic slavila 20. výročí

Rakouská historická rallye „Ennstal Classic“ slavila minulý víkend své dvacáté výročí a pozvánku organizátorů také letos přijali skuteční giganti sportovních dějin.

Počasí jubilejnímu vydání sice nepřálo, během třídenní rallye-vyrovnanosti pohořím Tauern , údolím Ennstal a po Red Bull-Ringu ovšem mávalo a tleskalo na desetitisíce fandů. Vyvrcholením každé Ennstal-Classic je tradičně Grand Prix von Gröbming ulicemi malého štýrského městečka. Na jediný den se tedy podalpský Gröbming promění v jakési Monte Carlo Rakouska a je ucpán stovkami drahocenných veteránů a dalšími desetitisíci diváků.

A bylo nač se dívat: Sir Stirling Moss se projel společně s legendárním testmanem Jaguaru Normanem Dewisem v (jak jinak?) v Jaguáru XKC. Německá legenda, dřívější týmový kolega Fangia v týmu Stříbrných Šípů padesátých let, Hans Herrmann usedl za volant Mercedesu 300SLR a první žena formule 1, Italka Maria Teresa de Filippis absolvovala jí po letech velmi dobře známou tratˇna voze Ginatta.

Generaci jezdců sedmdesátých let reprezentovali Jochen Mass (Mercedes 300SL), Derek Bell (Porsche 956) a Kurt Ahrens (Porsche 356). Nechyběl ani Jo Vonlanthen s jeho Ferrari 500, které dominovalo šampionáty let 1952 a 1953.

Ale také legendy rallye našly cesto do Rakouska. „Nejlepší pilot rallye všech dob“ a vítěz první Ennstal Classic roku 1993, Walter Röhrl demonstroval v ulicích Porsche, s ním se ukázali i „učitel volantu“ Rauno Aaltonen a domácí hvězda Franz Wittmann.

Fotogalerie akce je ZDE.

Sdílejte na:
Zavřít