Sprint v Miami vyhrál Max Verstappen

Sprint v Miami vyhrál Max Verstappen

Závodní víkend v Miami přinesl i sprintový závod. Ten vyhrál Max Verstappen, na druhém místě se umístil Charles Leclerc a na třetí pozici skončil Sergio Pérez. Piloti dnes musí zajet kvalifikaci na zítřejší závod, ta startuje v 22:00.

Komplikace nastaly již před samotným závodem, když Esteban Ocon v boxové uličce narazil do monopostu Charlese Leclerca. Za kontakt dostal penalizaci deseti sekund.

Alexander Albon do závodu startoval z boxů, protože tým měnil nastavení zadního zavěšení a porušil tím parc fermé.

Tvrdou sadu pneumatik do začátku závodu nenasadil ani jeden pilot. Dva – Logan Sargeant a Júki Cunoda, nasadili měkkou sadu a zbytek středně tvrdou.

Start se velmi dobře povedl Charlesovi Leclercovi, ale Max Verstappen si první pozici uhlídal. Daniel Ricciardo se ale posunul na třetí místo. V první zatáčce došlo k dominovému kontaktu! V něm byl Lewis Hamilton, Fernando Alonso, Lance Stroll a Lando Norris, který na to doplatil nejvíce a v závodě skončil hned po kontaktu. Následně odstoupil i Lance Stroll.

Byla vyvěšena žlutá vlajka a závod na trať vyjel safety car. Aston Martin Fernanda Alonsa se ocitl na samotném chvostu. Stewardi se rozhodli incident více nevyšetřovat. Ve třetím kole se opět mohlo pokračovat a restart závodu se obešel bez větších bojů. Sergio Pérez si v pátém kole vzal zpátky třetí pozici od Daniela Ricciarda.

Lewis Hamilton se postupně přibližoval k osmému Kevinovi Magnussenovi. Dánský pilot ale zvolil defenzivní styl jízdy. Brit později hlásil, že Kevin Magnussen získal výhodu, když si zkrátil zatáčku, a tím si vysloužil vyšetřování. Lando Norris bude po závodě taktéž vyšetřován z důvodu, že po incidentu vstoupil na trať.

V desátém kole se k Danielovi Ricciardovi přiblížil Carlos Sainz. Lewis Hamilton se pokusil o předjetí Kevina Magnussena, které bylo úspěšné, ale došlo ke kontaktu a dánský pilot jej předjel! Kevin Magnussen poté dostal deseti sekundovou penalizaci za předešlou výhodu v osmém kole.

Další boj mezi oběma piloty přišel ve čtrnáctém kole. Lewis Hamilton byl znovu neúspěšný a oba monoposty se dostaly mimo trať! Kevin Magnussen za své jednání dostal černo-bílou vlajku, jelikož porušil traťové limity a před oba se dostal Júki Cunoda.

Carlos Sainz se i nadále snažil dostat před Daniela Ricciarda. Kevin Magnussen dostal dalších deset sekund ke své penalizaci. VCARB Daniela Ricciarda převedl skvělý výkon a udržel si čtvrtou pozici. Lewis Hamilton bude vyšetřován za porušení maximální rychlosti v boxové uličce. Poslední boje probíhaly právě mezi ním a Júkim Cunodou.

Pro vítězství si opět dojel Max Verstappen.

AKTUALIZACE: Lewis Hamilton přišel o osmé místo, jelikož dostal penalizaci dvaceti sekund za překročení rychlosti v boxech během safety caru.

Pozice Jezdec Tým Ztráta
1 Max Verstappen RED BULL 31:31.383
2 Charles Leclerc FERRARI +3.371s
3 Sergio Pérez RED BULL +5.095s
4 Daniel Ricciardo RB +14.971s
5 Carlos Sainz FERRARI +15.222s
6 Oscar Piastri MCLAREN +15.750s
7 Nico Hülkenberg HAAS +22.054s
8 Júki Cunoda RB +29.816s
9 Pierre Gasly ALPINE +31.880s
10 Logan Sargeant WILLIAMS +34.355s
11 Čou Kuan-jü KICK SAUBER +35.078s
12 George Russell MERCEDES +35.755s
13 Alexander Albon WILLIAMS +36.086s
14 Valtteri Bottas KICK SAUBER +36.892s
15 Esteban Ocon ALPINE +37.740s
16 Lewis Hamilton MERCEDES +49.347s
17 Fernando Alonso ASTON MARTIN +59.409s
18 Kevin Magnussen HAAS +66.303s
NC Lance Stroll ASTON MARTIN +0
NC Lando Norris MCLAREN +0

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Helena Chovancová)
Sdílejte na:
Zavřít