Spekuluje se o partnerství Toyoty a HRT

Spekuluje se o partnerství Toyoty a HRT

Podle britských médií bychom se v nadcházející sezóně mohli dočkat zajímavého partnerství. O spojení sil totiž jedná japonská Toyota a španělská stáj Hispania Racing Team.

Podle italského serveru 422race.com je dohoda mezi společnostmi na spadnutí a již od nadcházející sezóny by japonská Toyota mohla v továrně v německém Kolínu nad Rýnem připravovat pro španělskou stáj HRT nové monoposty. Toyota podle všeho jednala o dohodě již dříve, ale nebyla si jista, zda-li bude španělský tým natolik finančně zajištěný, aby mohl vývoj nových vozů zaplatit.

Za negativních okolností se před nadcházející sezónou vedlo partnerství mezi Dallarou a právě HRT, protože právě zmíněná společnost měla pro tuto stáj vozy připravit. Krom toho ani situace uvnitř stáje není v posledních měsících zrovna nejlepší, i tak chce ale toto riziko japonská Toyota podstoupit.

Toyota by rozhodně měla s čím pracovat, protože ve svém šuplíku má i nadále projekty určené pro vůz TF110, který se na trať nikdy nedostal, protože japonská automobilka před letošní sezónou z Formule 1 odstoupila. O vývoji tohoto projektu vás samozřejmě budeme i nadále informovat.

Sdílejte na:
Zavřít