Spekulace o Räikkönenově přestupu do Ferrari sílí, chystá Iceman velký comeback?

Spekulace o Räikkönenově přestupu do Ferrari sílí, chystá Iceman velký comeback?

Spekulací a neoficiálních informací o comebacku Kimiho Räikkönena do stáje Ferrari neustále roste. Podle finských novin je přestup šampióna z roku 2007 již hotovou záležitostí.

Rozhodnutí Marka Webbera opustit na konci letošní sezóny svět Formule 1 nutí letos i top týmy přemýšlet o alternativách pro své závodní sedačky. Minimálně v příštích měsících se tedy rozhodně máme v přestupovém kolotoči na co těšit.

Vedení úřadujících šampiónů ze stáje Red Bull nejprve oznámilo, že rovnocenné šance pro zisk závodní sedačky u rakouské stáje mají Kimi Räikkönen a jezdci Toro Rosso Jean-Éric Vergne a Daniel Ricciardo. V posledních týdnech ale do spekulací ohledně možných přestupů vstoupil také Fernando Alonso.

I když má španělský mistr světa z let 2005 a 2006 dlouhodobou smlouvu s Ferrari, majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz by, zdá se, nebyl proti angažování Alonsa.

A jelikož je podle neoficiálních informací Španěl nyní číslem jedna pro Red Bull, i Ferrari se údajně poohlíží po náhradě za Fernanda Alonsa. Svou pozornost stáj z Maranella prý zaměřila na svého bývalého závodníka Kimiho Räikkönena, který se v roce 2012 do Formule 1 po dvouleté pauze vrátil.

Finský jezdec ve Ferrari získal svůj zatím jediný titul mistra světa v roce 2007 a v týmu jezdil až do roku 2009, kdy musel uvolnit závodní sedačku příchozímu Fernandu Alonsovi.

S informací o znovuobnovení partnerství mezi Ferrari a Räikkönenem přišel jako první deník Ilta-Sanomat.

Sdílejte na:
Zavřít