Smutná zpráva i pro Čechy, RTL přestane vysílat F1

Smutná zpráva i pro Čechy, RTL přestane vysílat F1

Formule 1 se v Německu přesouvá ze stanice RTL na televizi Sky Deutschland. Na konci sezóny tak bude završena vzájemná 30letá spolupráce, jejíž služeb využívala také řada českých fanoušků.

Komerční televizní stanice RTL vysílala F1 od roku 1991. Televize je bezplatná a dala se naladit i na českých satelitech.

Dosud v Německu vysílala formuli 1 nejen RTL, ale také televize Sky. Ta se od příštího roku stane německým „formulovým monopolem“. Podle nové smlouvy bude moci odvysílat čtyři závody zdarma, přičemž bude na bezplatném kanále Sky Sport News nabízet 30minutové sestříhané záběry z každého závodu.

Kromě toho se Němci dočkají první televizní stanice zaměřené čistě na formuli 1, která bude vysílat nonstop.

Dohoda mezi Sky Deutschland a FOM posílí pandemií zeslabenou ekonomiku formule 1. Televizní poplatky by měly vyplnit ztráty z poplatků za pořádání závodu a také potenciální finanční ztráty ze strany jednotlivých sponzorů.

RTL významně přispěla německé sledovanosti, zásluhu na tom měly převážně úspěchy Michaela Schumachera a jeho nástupců Sebastiana Vettela a Nica Rosberga. Do budoucna se chce RTL zaměřit převážně na fotbal.

Sdílejte na:
Zavřít