Sirotkin otestuje vůz Formule E

Sirotkin otestuje vůz Formule E

Sergej Sirotkin se zúčastní testů Formule E po Marrákešské ePrix příští týden. Bývalý pilot Williamsu se sveze ve voze indického týmu Mahindra.

„Formule E je nejvíce rozvíjející se šampionát. Konkurence je tu na velmi vysoké úrovni. Čím dál víc výrobců, kteří důvěřují elektrickému pohonu, vstupují do série. Spousta technických inovací rychle rozvíjí vozy. Řídil jsem Formuli E v roce 2016, ale teď je nová generace a tak bude zajímavé vyzkoušet, jaký je v nich rozdíl. Hodně se těším na nové zkušenosti s Mahindrou,“ řekl Sirotkin.

sergej_sirotkin_mahindra
sam_dejonghe_mahindra

Sergej Sirotkin letos závodil ve formuli 1 v týmu Williams, který letos zažil nejhorší sezónu ve své historii. Ruskému závodníkovi nepomohly ani peníze jeho sponzorů a tak příští rok bude ve Williamsu závodit George Russell a Robert Kubica.

V testech Sirotkina u týmu Mahindra doplní Sam Dejonghe. Závodní sestavu má Mahindra vyřešenou a nedá se očekávat, že by Jérôma d’Ambrosia, nebo Pascala Wehrleina, chtěl tým v brzké době nahradit. Wehrlein si odbude svou premiéru až tuto sobotu při ePrix Marrákeše. Byl totiž ještě do konce roku smluvně vázán k Mercedesu, který mu start v první ePrix v Rijádu nepovolil. Tým tak nasadil Felixe Rosenqvista.

Sdílejte na:
Zavřít