Sirotkin debutoval s vozem Sauber v Soči

Sirotkin debutoval s vozem Sauber v Soči

Osmnáctiletý ruský závodník Sergey Sirotkin debutoval s monopostem Sauber, na předváděcí akci se svezl na nově vybudovaném okruhu před domácím publikem v Soči.

Mladičký Rus bude od příští sezóny závodit za stáj Sauber, s vozem Formule 1 se nyní svezl vůbec poprvé, dokonce před domácím publikem na nově vybudovaném okruhu v ruské Soči.

Sirotkin se svezl na 700 metrů dlouhém úseku na okruhu, který bude od sezóny 2014 hostit Velkou cenu Ruska. „Byly to moje vůbec první metry s vozem Formule 1, takže to pro mě samozřejmě mělo velký význam, i když to bylo jen na krátkém úseku okruhu,“ nechal se slyšet teprve osmnáctiletý závodník.

„Snad jsem udělal dobrý první dojem, opravdu jsem se bavil řízením vozu Formule 1 před tak velkým davem lidí, hlavně díky tomu, že většina z nich byli krajané, Rusko může být na tento nově vybudovaný okruh opravdu hrdé,“ myslí si Sirotkin.

Další příležitost řídit monopost Formule 1 dostane ruský mladíček na konci října v Itálii, kdy se sveze se starším typem monopostu týmu Sauber, konkrétně by se mělo jednat o auto z roku 2011 a bude Sirotkinovi sloužit hlavně jako příprava na předsezónní testovací jízdy před jeho debutovou sezónou v královně motorismu. Jak se mladičkému Rusovi v jeho první sezóně povede?

Sdílejte na:
Zavřít