Shakedown před Sanya ePrix

Shakedown před Sanya ePrix

Formule E se vrací do Číny. Tentokrát to však nebude do Pekingu, kde se jela i historicky první ePrix, ale do tropické části Číny – města Sanya.

Během uplynulé ePrix oslavila Formule E významné výročí padesátého závodu v historii a tak Hong Kong ePrix doprovodila nejen strhující ePrix, ale také oslava a poutavá videa, která mapovaly dosavadní krátkou minulost šampionátu, který stále roste a nabírá na popularitě.

Hong Kong ePrix se stal zajímavou podívanou, která však neskončila odmávnutím šachovnicového praporu. V závěru závodu totiž vedl Němec André Lotterer s týmem DS Techeetah, který držel pozici před Britem Samem Birdem s Envision Virgin Racingem. Bird však v jedné ze zatáček brzdil o poznání déle než Lotterer a nosem vozu prodřel zadní pneumatiku Lotterera, a ten pak úplně vypadl z bodovaných pozic.

Dlouhé hodiny se čekalo na potvrzení, že trofej, kterou Bird převzal za vítězství, bude putovat do týmu Venturi Eduardovi Mortarovi, který dojel původně druhý.

Do Čínského města Sanya se podíváme vůbec poprvé a není tu nikdo z týmů, kdo by si nebrousil zuby na nejvyšší umístění. Nejvíce při chuti jsou u Venturi, kde získali v minulém závodě vůbec první vítězství:

„Doufám, že tentokrát nebudeme muset na trofej čekat,“ žertuje šéfka týmu Venturi Sussie Wolffová – manželka Tota Wolffa šéfa F1 týmu Mercedes.

Kvalifikace začíná už zítra ve 4:20 a závod od 8:00. Čeští fandové mohou závod sledovat na Eurosportu a první i druhý měřený trénink bude tradičně možné sledovat na Facebooku, nebo YouTube avšak v časech jen pro otrlé v 0:30 a 2:35.

Sdílejte na:
Zavřít