Shakedown před Hong Kong ePrix

Shakedown před Hong Kong ePrix

Formule E se chystá na svůj nedělní jubilejní 50. závod v historii. Kolotoč elektrických formulí se vrací po roce do Hong Kongu (první asijský závod letos), kde se na trati v Hong Kong Harbourfront odjede pravděpodobně poslední závod. Současný 1,86 km dlouhý okruh nové specifikaci vozů příliš nevyhovuje jednak tím jak je krátký, ale také je velmi úzký a hrbolatý. Příští rok se tak možná přesune na jiné místo v Hong Kongu, o čemž už místní média informují.

Uplynulý závod v Mexiku se rozhodl až na cílové čáře, jež první protnul Lucas di Grassi s Audi Sport Abt Schaeffler, těsně před nosem tak vyfoukl vítězství nováčkovi Pascalu Wehrleinovi s Mahindrou. Wehrlein navíc dostal pěti sekundovou penalizaci za zkrácení šikany během přímého souboje s di Grassim. Na pódium se tak ani nepodíval.

Vzhledem k charakteristice trati v Hong Kongu bude naprosto klíčová kvalifikace, v prvních deseti minutách závodu se budou jistě dít věci, kterým může lídr závodu utéct a ještě možná pošetřit trochu energie. Dá se také očekávat silný finiš týmů Audi Sport, Envision Virgin, BMW i Andretti, Nissan e.DAMS a Mahindra. Celé to bude o tom, kdo z jezdců bude nejlépe pracovat s battery managementem. Ve Formuli E v současné době větší rozdíl na konci závodu totiž dělá jezdec, menší podíl na výsledku má technika (než jak bývá v motorsportu zvykem).

Závod bude opět vysílán na českém Eurosportu, kde jej můžete sledovat v neděli od 9:00, a odvážlivci si na kvalifikaci budou muset přivstat na 5:00.

Sdílejte na:
Zavřít