Seriál formule BOSS GP s českou účastí v Brně

Seriál formule BOSS GP s českou účastí v Brně

Po takřka roční pauze se 5. a 6. září na automotodromu v Brně představí oficiálně české motoristické veřejnosti Veronika Cichá s novou technikou a v nové závodní sérii.

Závodnice, která v minulých letech proháněla po evropských kopcích Mitsubishi Lancer WRC 05, letos vyměnila vrchy za okruhový seriál BOSS GP. Tohoto seriálu se účastní se svojí nepřehlédnutelnou fialovo-růžovou formulí Dallara GP2/05 s osmiválcovým motorem o objemu čtyři litry a výkonem 640PS. Při hmotnosti monopostu 675kg (včetně jezdce) se tak jedná o diametrálně odlišnou techniku a styl jízdy než na jaký byla Veronika z kopců doposud zvyklá. Nutno dodat, že Veronika tento přestup zvládla nad očekávání velmi dobře. Hned v prvním závodě na Hockenheimringu vybojovala 15. místo z 21. startujících.

V prozatím posledním závodě v Zolderu dokonce vybojovala 4. místo a v celkovém bodování před závodem v Brně drží 7. místo. I přesto, že sama Veronika považuje letošní sezónu za studijní, svými výkony dokazuje, že ji talent rozhodně nechybí. Na startovní rošt závodu BOSS GP v Brně se postaví celkem 20 monopostů a z toho bude nepochybně největším tahákem monopost Formule 1 týmového kolegy Veroniky Ciché Ingo Gerstla. Jedná se o monopost Toro Rosso STR1 který v sezóně 2006 pilotovali jezdci Vitantonio Liuzzi a Scott Speed. V této sezóně tým Toro Rosso využíval téměř shodné šasi a motor s monopostem Red Bull RB1 ze sezóny 2005. To znamená, že se jedná o jednu z posledních formulí 1 která je vybavena vidlicovým desetiválcem Cosworth jehož použití pravidla FIA povolovala i pro sezónu 2006 byť s výkonovým omezením (většina startovního pole již měla motory V8). Máte tak jedinečnou možnost nasát atmosféru z dob kdy Formule 1 ještě měla ten pravý zvuk!

Sdílejte na:
Zavřít