Sergio Pérez se v roce 2023 zaměří na boj o titul

Sergio Pérez se v roce 2023 zaměří na boj o titul

Poslední Velká cena letošní sezóny před námi a Sergio Pérez se již zaměřil na titul v příštím roce. Mexičan je stále v bitvě s Charlesem Leclercem o druhé místo v poháru jezdců. Oba dva vstupují do závěru se stejným počtem bodů.

Sergio Pérez závodí za stáj Red Bull Racing už druhou sezónu, a spolu s ní se vyšplhal zpět do popředí hodnocení.

Mistrovský titul pro Maxe Verstappena v roce 2021, následované dvojnásobným mistrovstvím – v poháru jezdců (také Maxe Verstappena) a konstruktérů – v první sezóně s novými pravidly, je pro tým dobrým znamením.

Pérez má s týmem podepsanou smlouvu do konce sezóny 2024. Na otázku o jeho pocitech ve své druhé sezóně v Red Bullu, sdělil médiím o svých ambicích v následujícím roce.

Samozřejmě to začalo opravdu dobře. Na začátku byly nějaké problémy se spolehlivostí, ale věci vypadaly dobře. V boji o šampionát jsme byli brzo. Měl jsem pár špatných závodů, které mě opravdu odstřihly od boje o šampionát. V tomto ohledu je tedy třeba společně s týmem udělat nějakou práci, abychom se ujistili, že dokážeme udržet tuto konzistenci po celou dobu, a že se příští rok můžeme vrátit a bojovat o titul, pokud budeme mít stejnou úroveň vozu i příští rok.“

„Je důležité, abychom naši sezónu zakončili dobře, abychom se mohli příští rok vrátit a začít celou sezónu silně.“

 „Myslím, že opravdu záleží na tom, jak pohodlně se s autem cítím na začátku sezóny, jako jsem se cítil, ale pak to uteklo. Myslím, že všichni jezdci formule 1 neustále pracujeme na nových výzvách, víte, pořád. Ale cítím, že v tuto chvíli jsem v mém nejlepším,“ řekl jezdec Red Bullu, Sergio Pérez.

Mexičan závodí ve formuli už dvanáctým rokem a bojuje o své nejlepší umístění v žebříčku v kariéře.

Sdílejte na:
Zavřít