Senna se svým vozem pojede

Senna se svým vozem pojede

Velmi nemilá situace potkala nejen jezdce Bruna Sennu, ale také celou stáj Williams. Poté, co celá stáj oslavovala dlouho očekávané vítězství Venezuelana Pastora Maldonada ve španělském závodě, začalo v boxu stáje hořet a 31 lidí skončilo v lékařské péči.

I přesto, že tato situace stáj formule 1 Williams nepříjemně zasáhla, konkurenční týmy se nabídly, že stáji na další závody zapůjčí techniku. Sedmdesátiletý majitel stáje, Frank Williams, potvrdil, že jeho jezdci budou startovat ve víkendové Grand Prix Monaka. Naštěstí pro Bruna Sennu, požár zasáhl jeho monopost jen lehce. „Oheň auto nepoškodil moc, protože byl brzy uhašen. Navíc nám pomohli naši dodavatelé a auto dáme do pořádku,“ řekl šéfinženýr stáje Mark Gillan a dodal, že poškozen byl jen lak a výfuk.

Vlna solidarity, která se týmu dostala od ostatních stájí, Williams velice potěšila. „Chtěli bychom poděkovat všem, kdo nám nabídli pomocnou ruku, včetně ostatních týmů. To dělá z formule 1 jednu velkou rodinu,“ prohlásil Gillan.

Co způsobilo požár, se stále ještě vyšetřuje. První spekulace se točily ohledně nedopalku od cigarety, to však manažer týmu Stanford Dickie razatně popřel. Podle vyšetřování to vypadá na vypouštěné palivo z monopostu Bruna Senny. Ten se při závodu střetnul s jezdcem Mercedesu Michaelem Shumacherem. Naštěstí pro vítězného Maldonadu, jeho monopost ve chvíli požáru v boxu nebyl. Jestli se Sennovi nebo Maldonadovi podaří vybojovat další vítězství, které ve Španělsku bylo pro Williams první po osmi letech, se uvidí při závodě v Monaku. Fanoušky čeká sázení na výsledky.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít