Senna: Renault potřebuje zkušenost

Senna: Renault potřebuje zkušenost

Brazilský závodník Bruno Senna připouští, že stáj Lotus Renault potřebuje do nadcházející sezóny kvalitního a zkušeného pilota, jež bude schopen nahradit zraněného Roberta Kubicu.

Bruno Senna byl před prvními testovacími jízdami ve Valencii oficiálně jmenován jako rezervní pilot stáje Lotus Renault, ovšem po nečekané nehodě polského pilota Roberta Kubici šéf týmu Eric Boullier potvrdil, že je třeba získat zkušeného závodníka, který bude mít takové kvality, aby Kubicu po většinu nadcházejícího ročníku nahradil.

Pro testovací období ve španělském Jerezu nahradil zraněného Kubicu zkušený Nick Heidfeld. Ten v sobotu všechny překvapil, když zajel nejrychlejší čas a podle týmu si nevedl vůbec špatně. Dokázal spolupracovat a využít potenciál vozu. Pro neděli usedl do vozu Bruno Senna, jeho čas byl v celkovém souhrnu zhruba o sekundu pomalejší než nejrychlejší kolo německého závodníka.

„Dostal jsem příležitost závodit v tomto voze jeden den, což mi dalo velké množství zkušeností a já si to opravdu užil,“ přiznává Brazilec pro britský Autosport. „Jenže tým potřebuje něco víc. Potřebuje zkušeného pilota, který bude schopen plnohodnotně nahradit zraněného Roberta. Jsem se svou prací v týmu rozhodně spokojen a věřím, že ještě dostanu příležitost na závodní dráze,“ řekl dále.

„Pokud bych měl shrnout celý dnešní den, rozhodně to bylo velmi zajímavé. Tým je rád za zpětnou vazbu, kterou jsem se snažil co nejčastěji poskytovat. Dopoledne mi trvalo, než jsem si zvykl na systém KERS a na flexibilitu zadního přítlačného křídla, ale odpoledne jsem již pravidelně zajížděl velmi dobré časy, takže jsem rozhodně spokojený. Doufám, že se týmu bude letos dařit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít