Senna přiznal nováčkovskou chybu

Senna přiznal nováčkovskou chybu

Brazilský závodník po své premiéře v monopostu Renault přiznal, že nedostatek zkušeností a značná přemotivovanost mohou za jeho zkrat z úvodu Velké ceny Belgie.

Jméno synovce slavného Ayrtona Senny bylo tento víkend ve světě Formule 1 skloňováno snad nejvíce. Nejprve byl představen jako nová náhrada za Nicka Heidfelda, následně hned v pátečním tréninku se svým vozem boural, ale již v sobotu se v kvalifikaci ukázal a obsadil sedmou příčku. Slibně se vyvíjející víkend ovšem nezavršil dobře, hned v první zatáčce prvního kola způsobil kolizi, která poznamenala několik vozů.

„Celou situaci jsem značně podcenil, neodhadl jsem brzdnou dráhu a posléze jsem již nemohl kontaktu s Jaimem zabránit,“ přiznal brazilský pilot médiím po závodě. „Je mi opravdu líto, že Jaime kvůli mě přišel o šanci na bodový zisk, ale mě tento incident mrzí neméně. Naštěstí jsem ale nepoškodil zavěšení svého vozu a mohl jsem tak pokračovat.“

Kolem a kolem byl ale Bruno Senna se svou formou v průběhu celého závodního víkendu spokojen a již teď se těší na nadcházející Velkou cenu na italské Monze. „Bude to další nová zkušenost, rozhodně od sebe ale očekávám více, nebude to první závodní víkend po dlouhé pauze, také vedení týmu bude mít určitě vyšší požadavky. Incidenty se ve Formuli 1 zkrátka stávají, uvidíme, co nám nadcházející závodní víkend nabídne, věřím ale, že bude povedený,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít