Senna podle všeho končí, nahradí ho Yamamoto

Senna podle všeho končí, nahradí ho Yamamoto

Spekuluje se o tom, že o závodním víkendu na okruhu Silverstone nahradí závodníka Bruna Sennu Japonec Sakon Yamamoto. Důvodem je podle všeho nedostatek financí španělského týmu.

Podle všeho stojí za odchodem brazilského závodníka ze stáje HRT především nedostatek financí tohoto týmu. Právě nová tvář v kokpitu HRT, Sakon Yamamoto by se mohl stát klíčem k tomu, aby stáj nezanikla, protože může přinést dostatek financí od japonských sponzorů.

Jiné zdroje zase hovoří o tom, že brazilský závodník do Velké ceny Velké Británie nastoupí a potvrdil to i sám závodník, který jednomu z brazilských médií potvrdil, že jeho odchod z týmu se rozhodně nechystá.

Stáj zatím tento krok nijak oficiálně neokomentovala, ale podle prvních zpráv má oficiální vyjádření přijít zítra ráno v brzkých hodinách, tedy jen několik hodin před začátkem prvního pátečního tréninku.

Může také nastat situace, že Yamamoto v kokpitu HRT nezůstane podobu celé sezóny, protože jedna stáj může během celého ročníku využít až čtyři závodní jezdce. Do těchto možností se ovšem nepočítají páteční tréninky, ve kterých dávají především nováčkovské týmy příležitost mladým a nadějným pilotům.

Sdílejte na:
Zavřít