Senna chce příští rok zpět do F1

Senna chce příští rok zpět do F1

Brazilský pilo nesoucí slavné jméno médiím prozradil, že si chce zajistit angažmá ve Formuli 1 pro rok 2012. Závodník v současné době působí jako testovací pilot stáje Lotus Renault.

Začátkem sezóny 2011 se spekulovalo, že právě Bruno Senna bude tím, kdo nahradí zraněného Roberta Kubicu v kokpitu týmu Lotus Renault a zajistí si tak angažmá ve Formuli 1. Jenže tým se rozhodl vsadit na zkušenost a na post pilota nasadil Němce Nicka Heidfelda, zatímco Senna se musel smířit pouze s rolí testovacího jezdce. Pro rok 2012 chce ale brazilský pilot plány změnit a po roční pauze se do Formule 1 opět vrátit. V královně motorismu působil zatím jen v sezóně 2010, ale s vozem HRT žádnou díru do světa neudělal a nevybojoval ani jediný mistrovský bodík.

„Chci dělat to, co ve svém životě tolik miluji, což je samozřejmě závodění,“ řekl mladičký Senna. „Rád bych si zajistil angažmá pro příští rok ve Formuli 1, ale věcí se zde mění opravdu velmi rychle.“

Ačkoli Bruno Senna nedostává příležitost na závodní dráze, angažmá ve stáji Renault hodnotí kladně, prý mu pomáhá rozšířit jezdecké zkušenosti a práci v kvalitnějším a konkurenceschopnějším týmu. „Je to vůbec poprvé, co pracuji s tak velkým a zkušeným týmem, je to rozhodně jiné, než u týmu HRT. Učím se nové věci především z technického hlediska. Samozřejmě chci být ve voze co nejčastěji, ale i mimo něj získávám cenné zkušenosti, které se mi v dalších fázích kariéry rozhodně budou hodit. Chtěl bych tímto týmu Renault také poděkovat za angažování a důvěru, kterou ve mě vkládá,“ dodal Brazilec.

Sdílejte na:
Zavřít