Schumacherův debut bude kvůli jménu „desetkrát obtížnější”

Schumacherův debut bude kvůli jménu „desetkrát obtížnější”

Mick Schumacher bude podle mistra světa Formule 1 pro rok 2016 Nico Rosberga čelit velmi těžké debutové sezoně kvůli mimořádně zvýšené pozornosti médií.

Schumacher debutuje v příští víkend na VC Bahrajnu, která zahajuje sezonu. Pojede za  tým Haas F1, v roli pilota F1 ve stopách svého otce, sedminásobného šampiona Michaela Schumachera.

Rosberg tvrdí, že kvůli svému příjmení a mediální pozornosti bude Mickův debut „desetkrát obtížnější“.

„Není snadné být ‚synem‘,“ řekl Rosberg kvůli své vlastní zkušenosti jako syna mistra světa F1 z roku 1982 Keke Rosberga.

„S Mickem je to o to desetkrát obtížnější, protože Michaelovy dny nebyly tak dávno a on byl ještě víc úspěšný.“

„Pozornost médií bude velká, zpočátku pravděpodobně ještě větší než pozornost Lewisa Hamiltona,“ dodal Rosberg, který doufá, že 21 letý jezdec bude schopen ignorovat zvýšený tlak, který jeho příjmení přináší.

Doufám, že to Mick dokáže nechat stranou a soustředit se na svou práci – jinak by mu to ubralo spoustu radosti.“

„Média mu nedají prostor na to aby udělal dojem. Chce to čas a trpělivost. Koneckonců jsem musel čekat sedm let, než jsem vyhrál svůj první závod, a dokonce jedenáct let, abych získal titul. Musíte to mít na paměti, pokud budete chtít letos Micka hodnotit. “

Schumacher se letos stane týmovým kolegou Nikity Mazepina ve stáji Haas. Bude to očekávané náročná sezona pro tým, který svůj vůz nějak nevyvíjel, protože se soustředí na rok 2022.

Sdílejte na:
Zavřít