Schumacher: Výsledek dobré strategie

Schumacher: Výsledek dobré strategie

Legendární závodník komentoval své páté místo z Velké ceny Belgie tím, že se jedná především o skvěle zvolenou strategii týmu, bavíme-li se o obutí jeho vozu.

Německý pilot startoval do Velké ceny Belgie nejen se změněnou image jeho helmy, ale především z poněkud netradiční pozice. Hned v prvním kvalifikačním kole se totiž dostal do problémů a musel předčasně odstoupit, startoval tedy z poslední příčky. I tak se ale v závodě dokázal probojovat až na bodovaná místa a po vítězném souboji se stájovým kolegou obsadil nakonec pátou příčku. Podle legendárního Michaela Schumachera to bylo především díky dobře zvolené strategii obutí jeho vozu.

„Byl to opravdu skvělý souboj,“ řekl Schumacher pro britský tisk po závodě v Belgii. „Na začátku závodu jsem trochu zariskoval, protože jsem se rozhodl obout tvrdší sadu gum, ale nakonec se tento krok ukázal jako správný, rozhodně mi to dnes při cestě za bodovaným umístěním pomohlo,“ potvrdil.

Jubilant Schumacher, který na okruhu Spa oslavil dvacet let od svého vstupu do Formule 1, nechválil jen sebe, ale také celý tým, který mu na belgickém okruhu výrazně pomohl. „Kluci odvedli opravdu skvělou práci, jsem na celý tým opravdu hrdý, byl to skvělý závodní víkend završený krásným pátým místem, nemůžeme odjíždět šťastnější, ačkoli pokud bych startoval z lepší pozice, možná bych se umístil na lepší pozici, i tak jsem ale spokojen. Nyní je potřeba soustředit se na další závod, který nás čeká v Itálii, což je prakticky můj druhý domov,“ nechal se slyšet legendární pilot.

Sdílejte na:
Zavřít