Schumacher vyjádřil spokojenost se strategií Mercedesu

Schumacher vyjádřil spokojenost se strategií Mercedesu

Německý jezdec stáje Mercedes řekl, že třetí místo v kvalifikaci Formule 1 Malajské Grand Prix je důkazem, jak tvrdě pracoval jeho týmu během zimní přestávky.

Sedminásobný mistr světa udělal dojem už v Austrálii, kde si v trénincích dojel jednou pro třetí a jednou pro první místo. Skvělou formu ukázal i v Malajsii. V kvalifikačním závodě tam totiž skončil třetí hned po obou jezdcích McLarenu a startoval z druhé řady roštu.

Od návratu k závodění s Mercedesem v roku 2010 se mu však ještě nepodařilo skončit na stupních vítězů, natož ještě vyhrát. Tahle skutečnost vedla k mnohým debatám o tom, jestli je ještě stále dost dobrý na to, aby mohl vyhrávat.

Odpovědí je skutečnost, že i napříč svému věku podal v Malajsii lepší výkon než jeho týmový kolega Nico Rosberg. Někteří dokonce tvrdí, že Němec chytil mimo sezóny druhý dech a Formule 1 tak může očekávat, že Schumacher bude tvrdou konkurencí.

Schumacher věří, že za své štěstí v kvalifikaci vděčí hlavně vylepšením na jeho monopostu a řekl, že již poděkoval svému týmu mechaniků. Mercedes věnoval mnoho úsilí závodní strategii a inovativním aerodynamickým prvkům.

Pro Sky Sports řekl: „Určitě se cítím velmi šťastný. Je to veliký úspěch pro Mercedes, hlavně když vezmeme v úvahu, kde jsme byli loni a jaké stáje jsou za námi teď.“

Zdá se, že sázka na zkušeného Schumachera se Mercedesu začíná vyplácet. S novou strategií a technickými inovacemi může být Mercedes pro stáje McLaren, Ferrari a Red Bull těžkou konkurencí.

Juraj Mička

Sdílejte na:
Zavřít