Schumacher: Vítězit nebudeme

Schumacher: Vítězit nebudeme

Michael Schumacher před začátkem nového ročníku Formule 1 přiznává, že Mercedes na konkurenci zaostává více, než ještě před začátkem testovacích jízd chtěl.

Německá legenda, sedminásobný šampión Formule 1 se do královny motorismu vrátil po tříleté pauze, ovšem po výsledcích v prvních závodech loňského ročníku byl veřejností ostře zkritizován. Od Michaela Schumachera totiž jeho fanoušci čekali další nasbíraná vítězství, která se ovšem v prvním ročníku u Mercedesu nedostavila. Němec se ale nedostal ani na stupně vítězů, navíc jej pravidelně porážel kolega Nico Rosberg.

Mercedes se již v průběhu loňské sezóny začal soustředit na vývoj monopostu pro letošní ročník, ovšem zatím se dostal do stejných problémů, jako konkurenční McLaren, tudíž jej trápí spolehlivost a nedostatek rychlosti. „Sbírat vítězství v této sezóně je pravděpodobné nereálné,“ přiznal Schumacher pro Autosport.

„V současné chvíli asi nejvíce favorizuji Red Bull, oproti konkurenci předvádí pravidelně velmi dobré výsledky a navíc jsou to úřadující šampióni, takže vědí, jak si v takové situaci počínat, ačkoli se stále jedná o velmi mladý a perspektivní tým. Pokud jde o nás, určitě budeme zkušenější než v roce předchozím, možná s trochou štěstí dosáhneme i na stupně vítězů, ale zisk triumfu ve Velké ceně je v současné chvíli spíše nesplnitelným přáním,“ nastínil Schumacher situaci u britského týmu.

Sdílejte na:
Zavřít