Schumacher stojí při Ferrari

Německý závodník Michael Schumacher po závodě na německém Hockenheimu uvedl, že chápe rozhodnutí italského týmu a stojí na jeho straně.

Byl jsem v minulosti kritizován za to samé a plně chápu, v jaké situace se nyní nachází,“ řekl německý pilot Mercedesu pro Autosport.Pokud bych byl v jejich situaci, rozhodně bych udělal to samé. Na konci šampionátu totiž bude moci vyhrát jen jeden pilot a pokud je na tom jeden z jezdců stejné stáje lépe, není divu, že dostane od vedení týmu větší důvěru.“

Michael Schumacher a celá stáj Ferrari byla za týmovou režii kritizována především během Velké ceny Rakouska 2002. V závěrečném kole totiž brazilský pilot Rubens Barrichello dostal pokyn, aby pustil Schumachera před sebe (video č. 2) a ten tak vyhrál závod. Podobná situace se odehrála i rok předtím na stejném okruhu (video č. 1), kdy se však jednalo o druhé, respektive třetí místo. I tehdy musel Barrichello ustoupit a na pokyn Jeana Todta před sebe Němce pustit.

Všichni ovšem nesdílí názor německé legendy, stejně tak i Niki Lauda. Bývalý mistr světa italskému tisku prozradil, že tímto rozhodnutím není poškozeno jen dobré jméno stáje nebo sportu, ale především čest všech fanoušků. To co se stalo v Německu je naprosto nepřijatelné. Co si mohou říkat lidé, kteří tento moment vidí? Byla to jasný týmová režie, ať si stáj říká co chce. Na světě snad není jediného člověka, který věří tomu, že se tak Felipe rozhodl dobrovolně,“ dodal.

Velká cena Rakouska 2001: Barrichello dostává pokyn, aby Schumachera pustil před sebe.

Velká cena Rakouska o rok později: Barrichello připouští Schumacherovi první místo a ten tak vítězí.