Schumacher přiznal: Za nehodu mohu já

Schumacher přiznal: Za nehodu mohu já

Německý pilot přiznal, že vinu na nehodě z Velké ceny Evropy ve španělské Valencii nese právě on. Po výjezdu z boxů se totiž dostal do křížku s vozem Vitaly Petrova a přišel o přední křídlo.

Incident se stal okamžitě poté, co Michael Schumacher opustil prostor boxů a vydal se do první zatáčky. Zde došlo ke kolizi s vozem Vitaly Petrova, který německému závodníkovi poškodil přední přítlačné křídlo. Ten tedy musel obkroužit celé kolo, následně zajet do boxů a ještě se vypořádat s propastnou ztrátou na bodovaná umístění.

Sedminásobný mistr světa nakonec v tomto závodě skončil na sedmnácté pozici, přičemž do závodu startoval ze slibné osmé příčky.

„Rozhodně to pro nás nebyl vydařený závod,“ posteskl si Schumacher. „Veškeré naděje na bodový zisk jsme ztratili po incidentu s vozem Petrova, což znamenalo obrovský propad. Těžko říci, zda-li bychom na body opravdu dosáhli, ale byli jsme dnes velmi blízko.“

„Jsem si vědom, že vinu na nehodě nesu jednoznačně já. Nyní se ale již snažím soustředit na další závodní víkend a na tento co nejrychleji zapomenout. Závod na okruhu Silverstone pro nás bude velmi důležitý, protože se zde představíme na domácí půdě,“ dodal závěrem Němec.

Kolega Nico Rosberg skončil ve Velké ceně Evropy na sedmém místě.

Sdílejte na:
Zavřít