Schumacher podepsal u Haasu víceletou smlouvu

Schumacher podepsal u Haasu víceletou smlouvu

Stáj Haas potvrdila, že Mick Schumacher bude jezdit za tým v sezóně 2021, po uzavření víceleté smlouvy doplní sestavu týmu, která bude pouze nováčkovská. Jeho týmovým kolegou bude Nikita Mazepin.

Schumacher, který je součástí Ferrari Driver Academy, v současné době vede šampionát formule 2 o 14 bodů před víkendovým finále sezóny v Bahrajnu.

Jednadvacetiletý syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera dříve testoval monopost formule 1 pro Ferrari a Alfu Romeo.

Schumacher se v týmu připojí k dalšímu závodníkovi formule 2 Nikitě Mazepinovi, jehož víceletá smlouva byla potvrzena v úterý.

Schumacher pojede s monopostem Haas VF-20 během prvního volného tréninku na Velké ceně Abú Zabí, a poté se na stejném místě zúčastní testu mladých jezdců.

Vidina toho, že budu příští rok na startovním roštu formule 1, mě neskutečně těší,“ řekl Schumacher.

„Rád bych poděkoval týmu Haas F1, Scuderii Ferrari a Ferrari Driver Academy za to, že mi důvěřovali. Chtěl bych také moc poděkovat svým rodičům – vím, že jim dlužím všechno.“

Vždy jsem věřil, že si svůj sen o formuli 1 splním. Velké poděkování patří také všem skvělým fanouškům motoristického sportu, kteří mě během mé kariéry podporovali. Vydám ze sebe všechno, tak jako vždy, a těším se, až se vydám na tuto cestu společně s Haasem.

Haas představuje kompletně přepracovanou sestavu týmu poprvé od svého vstupu do šampionátu v roce 2016.

Haas za poslední čtyři roky sázel na Kevina Magnussena a Romaina Grosjeana, ale minulý měsíc potvrdil, že ani jednomu z nich nebyla prodloužena smlouva pro rok 2021.

Schumacher má jistější cestu než někteří jeho soupeři na cestě do formule 1. To nic nemění na tom, že je na dobré cestě připojit se ke skupině lidí, kteří vyhráli tituly ve formuli 2 i formuli 3.

Schumacher vyhrál formuli 3 v roce 2018 a v současné době je před víkendovým finále sezóny o 14 bodů před Callumem Ilottem v pořadí formule 2.

Němec debutoval ve formuli 1 s Ferrari během testů v Bahrajnu v dubnu 2019 a následující den testoval s Alfou Romeo.

Byl připraven debutovat v prvním volném tréninku pro Alfu Romeo na Nürburgringu v říjnu, to mu bylo překaženo nepříznivým počasím.

Alfa Romeo si následně udržela stávající sestavu a ponechala Schumachera, aby se zaměřil na stáj Haas, kde bude závodit od roku 2021 poté, co uzavřel víceletou smlouvu.

Sdílejte na:
Zavřít