Schumacher po letošní sezóně končí

Schumacher po letošní sezóně končí

Posledních šest Velkých cen letošní sezóny budou také poslední závody Michaela Schumachera v jeho kariéře. Dnes bylo oficiálně potvrzeno, že na konci ročníku končí s kariérou.

Michael Schumacher dnes oficiálně oznámil, že na konci sezóny 2012 končí se závodní kariérou pilota Formule 1, veřejnosti to řekl v průběhu čtvrtečního dopoledne na okruhu Suzuka, kde se tento víkend pojede Velká cena Japonska. Hlavním důvodem je především to, že Mercedes minulý týden oznámil příchod Lewise Hamiltona, který po šesti sezónách opouští McLaren.

Legendární německý závodník, kterému je letos již třiačtyřicet, nekončí s kariérou ve Formuli 1 prvně. Poprvé tomu tak bylo v roce 2006 na italské Monze, kde se po dlouhé a úspěšné spolupráci loučil s Ferrari. Novinářům však před závodním víkendem v Japonsku oznámil, že s kariérou tentokrát končí definitivně. Jeho působení ve Formuli 1 trvalo 21 let a na svém kontě má přes 300 Velkých cen, přičemž je držitelem největšího počtu mistrovských titulů.

„Je jasné, že se nám za tři roky s Mercedesem nepodařilo naplnit naše očekávání, chtěli jsme postavit vítězní vůz a letos být konkurencí  pro nejlepší týmy na startovním roštu, to se nám bohužel nepovedlo. Na druhou stranu jsme posbírali velké množství zkušeností, které pomohou nejen Mercedesu v jeho rozvoji, ale také mě samotnému v mém osobním životě,“ říká sedminásobný šampión. „Jsem velmi vděčný Mercedesu za to, že mi opět umožnil vrátit se k tomu, co mi celé ty tři roky velmi chybělo, že jsem se opět mohl vrátit do Formule 1 a závodit s těmi nejlepšími jezdci.“

Velmi dlouho se spekulovalo, zda-li se Michael Schumacher neuskromní a pro rok 2013 se nepřemístí do jednoho z menších týmů, vždyť vedení Sauberu i Williamsu potvrdilo, že by s angažováním německého závodníka neváhalo ani vteřinu. „Přemýšlel jsem o tom, zda-li chci ve Formuli 1 nadále pokračovat, místo by se rozhodně našlo, ale měl jsem tříletou smlouvu a je těžké si na tak dlouhou dobu udržet motivaci. Stejné to bylo i v roce 2006, kdy mě zkrátka závodění již nenaplňovalo, neměl jsem dostatek energie. Během té tříleté pauzy jsem ale opět získal motivaci pro návrat do Formule 1 a pro sbírání dalších úspěchů, nyní se ale cítím stejně,“ říká Němec.

„Má motivace pro nadcházející závody ale není nijak narušena, naopak se cítím o to více motivován, když vím, že mě čekají poslední závody v mé kariéře, rád bych Formuli 1 opustil ve velkém stylu a doufám, že se nám to společně s Mercedesem povede. Po sezóně se již těším na odpočinek a na svobodu, kterou jsem si v posledních letech užívat nemohl,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít