Schumacher: O titul se poperou čtyři týmy

Schumacher: O titul se poperou čtyři týmy

Michael Schumacher očekává, že o první místa v obou pohárech Formule 1 v nadcházejícím roce budou bojovat čtyři stáje. Mezi nimi je samozřejmě i Mercedes.

Po sedmi testovacích dnech německá legenda Formule 1 došla k závěru, že první příčky v Poháru jezdců a konstruktérů budou v nadcházející sezóně v režii čtyř stájí. Mimo jeho Mercedes GP počítá i s dobrými výsledky u Red Bullu, McLarenu a Ferrari.

Sedminásobný šampión Formule 1 dostal příležitost otestovat monopost německé stáje ve čtvrtek a v sobotu. Celkem odkroužil 207 kol a připsal si osmý nejrychlejší čas celého týdne. Schumacherův stájový kolega, Nico Rosberg byl sice ve středečních testech nejrychlejší, celkově mu ale patřila až dvanáctá příčka.

Pro všechny jezdce, ale i fanoušky je velmi obtížné dělat nějaké závěry a tipovat, kdo by mohl být v nadcházejícím ročníku Formule 1 úspěšný,“ prozradil jednačtyřicetiletý německý závodník. Podle mne musíme letos počítat hlavně se čtyřmi stájemi. Těmi mám namysli Mercedes, Red Bull, McLaren a Ferrari. Ale jsou tu i další vozy, které letos mohou překvapit. Velmi jsem zvědavý na výkony Sauberu, také Renault nás může v tomto roce mile překvapit.“

Schumacher na závěr celého rozhovoru vyjádřil nadšení nad odvedenou prací v průběhu dnešního tréninkového dne. Byl to opravdu vydařený den. Podařilo se mi opět o něco lépe poznat nový vůz. I když nám počasí zprvu nepřálo, nakonec to byl více než dobrý testovací program,“ zakončil Němec.  

Sdílejte na:
Zavřít