Schumacher chce stále sbírat úspěchy

Schumacher chce stále sbírat úspěchy

Ačkoli německý veterán Michael Schumacher oslavil v lednu letošního roku již dvaačtyřicáté narozeniny, stále se cítí dostatečně rychlý a kvalitní na sbírání úspěchů.

Když v Itálii roku 2006 oznámil německý pilot, rekordman ve většině statistik královny motorismu, konec kariéry, většina fanoušků byla velmi zklamaná. Němec končil tam, kde zaznamenal ty největší úspěchy, v italském Ferrari. V roce 2009 se naskytla příležitost comebacku, když se zranil Felipe Massa. Schumacher ale nedostal svolení od doktorů, protože měl po pádu z motocyklu poškozený krk. Pro sezónu 2010 ale přišla velmi překvapivá zpráva, legendární „Schumi“ se stal pilotem Mercedesu.

Vítězný comeback se ovšem nekonal, Schumacher sice pravidelně bodoval, jenže jej neustále porážel stájový kolega Nico Rosberg. Schumacher ani v jednom z devatenácti závodů nevyhrál, ale nepodíval se ani na pódium. Od letošní sezóny si ovšem slibuje lepší výsledky.

„Samozřejmě, že nemůžeme srovnávat mou aktuální formu s výkonností před deseti či patnácti lety, myslím si ale, že jsem stále dostatečně kvalitní pro sbírání úspěchů ve Formuli 1,“ řekl legendární německý pilot pro německá média. „Pochopitelně, že biologické hodiny nelze vrátit zpět, ale stále ještě je dostatek času pro sbírání nových trofejí a úspěchů, rozhodně bych se ještě chtěl dočkat vítězného závodu ve Formuli 1,“ dodal na závěr pilot stáje Mercedes, který do letošního ročníku opět nastupuje vedle krajana Nica Rosberga.

Sdílejte na:
Zavřít